15 Temmuz Şehitler Anıtı’nda Salim Vinç görevde

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün Anadolu Yakası çıkışında yapımına başlanan eşkenar beşgen mimariye sahip anıtın, lale figürlü su fıskiyesi Salim Vinç tarafından yerleştirildi.

 

Salim Vinç’in Terex 200 ton AC vinçiyle gerçekleştirdiği operasyonun operatörü Şenol Kahraman oldu. Operasyon öncesi konuştuğumuz Operatör Şenaol Kahraman bizlere, hem öncesinde yürütülen süreci, hem de bu konuda dikkat ettikleri ayrıntıları anlattı. Sözlerine “15 Temmuz Şehitler Anıtı’nın ülkemiz adına çok anlamlı ve çok farklı bir yeri olduğu şüphesiz. Bu projede yer aldığımız için şahsım ve firmam adına gururlu olduğumuzu söylemek isterim. Burada hizmet amaçlı varız” diyerek başlayan Kahraman, Salim Vinç’in ekspertizlerinin operasyon öncesi değerlendirmelerini yaptığını, hangi makinanın kullanılacağını belirlediklerini açıkladı. Kaldıracakları ağırlığın 5-6 ton olmasına rağmen mesafenin 40 metre civarında olması sebebiyle Terex AC 200 tonun burada kullanıldığını belirten Kahraman, “Mesafeden dolayı büyük makinaya ihtiyaç duyuldu. Diğer operasyonlar gibi bu operasyonun da yüzde 100 güvenli olması lazım. Salim Vinç’te kıl payı mantığıyla iş yapılmaz. Güvenlik en büyük önceliğimiz” dedi.

 

 


(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-6876172-15', 'auto'); ga('send', 'pageview');