Aydın: 1000 ton kapasiteli Türkiye’de ilk olan mobil vincimiz, birçok projede ilk tercih olacak

Aydıntaş Vinç'in araç parkurunda bulunan piyasada kendisinden çok bahsedilen 1.000 tonluk kendinden yürüyüşlü mobil vinç hakkında okuyucularımızı bilgilendiren Aydıntaş Vinç Yönetim Kurulu Üyesi ve Yurtdışı Koordinatörü Hamza Aydın "1000 ton kapasiteli mobil vincimizin teknik özelliklerinden bahsedersek; 9 aks, 100m. Anabom, 126m.fly bom, 74m.jib bom ve süperliftli olan makinamız ayrıca 228 ton balans ağırlığına sahiptir. Fly bom ve jib uzantısı olmadan 100 metre ana bom özelliği bulunmaktadır.100m.anabomu ile de yürüyebilir ve 100m. anabomda 98m.kanca altı değeri ile üstün teknik özelliklere sahip" şeklinde konuştu.

 

Ürünün hangi projelerde tercih edileceğine de değinen Aydın, "Son teknoloji ile donatılan makinamızın birçok projede ilk tercih olacağını düşünüyoruz. Bu, elbette makinanın kendine has birçok özelliğinin olmasından dolayıdır. Mesela mobil vinçlerin genel manada birçok özelliği vardır; bunun ilki kendinin yürüyüşlü ve hızlı bir şekilde kurulabilir olmasıdır. Fakat kaldırma kapasiteleri yüksek irtifalarda paletli vinçler kadar değildir.  1000 ton kapasiteli vincimiz hem yüksek irtifada verdiği tonaj değerleri ile hem de hızlı kurulabilir olması sebebi ile birçok projede müşterilerimize avantaj sağlayacaktır. Makinamız şu anda rüzgâr enerji projelerinde çalışmakta ve bu alanda hizmet veren müşterilerimize inanılmaz kolaylıklar sağlamaktadır. Ürün daha çok yeni olmasına rağmen çok ses getirdi ve özellikle  gemi tahmil tahliyesi, endüstriyel ve ağır sanayide hizmet veren tüm müşterilerimizin iş yükünü ilerleyen zamanlarda azaltacağına ve iddialı projelere imza atacağını umuyoruz. 1000 ton kapasiteli vincimizin bize maliyeti 4.000.000 Euro’dur.  Yurt içinde ve yurt dışında 2017 yılı ve önümüzdeki yılları da kapsayan bir çok proje ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. 2017 yılı için 600 ve 750 ton kapasiteli paletli vinç yatırımımız olacak ve 1000 ton kapasiteli mobil vinç sayımızı da 2'ye çıkarmak istiyoruz" dedi.    

 

 


(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-6876172-15', 'auto'); ga('send', 'pageview');