HİDROKON yeni ürünlere imza atacak

Türkiye'nin vinç markası HİDROKON, yaşanan bütün sıkıntılara rağmen 2016 yılını başarıyla kapatarak 2017 yılına da sektörünün lideri olarak girdi. Okuyucularımız için özel açıklamalarda bulunan HİDROKON Satış Müdürü Hakan Bayramoğlu, 2017 yılında Türkiye'de ilk ve yeni olan ürünlerin imalatına başlayacaklarını kaydetti.

 

2016 yılını firması açısından değerlendiren Bayramoğlu, "Hidrokon 2016 yılına 2015 yılının olumsuz siyasi havasından çıkarak istikrarlı bir başlangıç yapmıştır. 2015 yılında terör ve seçim odaklı bir yıl yaşanmış ve bu nedenle piyasalar bu durumu ihtiyatla karşılamıştır. 2015 yılı Kasım ayında oluşan siyasi istikrar ile seçim sonuçları olumlu algılanmıştır. Bu durum müşterilerimiz ve genel piyasada canlılık olarak satışlara yansımış ve 2016 yılı 15 temmuz tarihine kadar olumlu bir seyir izlemiş ve 2015 yılının aynı dönemine göre oldukça iyi bir seyirle %30 civarında bir satış artışı göstermiştir. 2016 yılında yüksek tonajlı katlanır bomlu vinçler ile insan kaldırma platformlarında yüksek metraja olan ilgi artarak devam etmiştir. Yine aynı dönem içerisinde teleskobik vinçler alanında, HK 180 40T4 gibi, AT 4100 gibi kendinden yürüyüşlü mobil vinç, platformlarda 51 TPK gibi, modeller ile katlanır bomlularda HK 906+S5 gibi tam katlanır tip ile piyasaya yeni ürünler tanıtmış ve yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda, fuar katılımlarında ilk bu ürünler müşteriye sunulmuştur. Oluşan ilgi ve projelerin olumlu algılanması bizi mutlu etmiş ve çalışmalarımıza hız katmıştır" ifadelerini kullandı.

 

2016 yılında sektörde yaşanan dönüm noktasına da değinen Bayramoğlu, "2016 yılının kırılma noktası, 15 Temmuz da yaşanan ve boyutları bugüne  kadar yaşanan hiçbir siyasi veya ekonomik sıkıntılarla açıklanamayacak olan haince bir kalkışmanın olmasıdır. Bu yaşanan travmanın henüz tam olarak atlatılamamış olması ile ortaya çıkan olumsuz tablonun ülkenin 2 ayrı cephede sınırlarında oluşan güvenlik zafiyetini gidermek için operasyon yapmak zorunda kalması da eklendiğinde kurda yaşanan artışın da beraberinde 2016 yılının 2. yarısı piyasalarda talep daralması olarak kendini göstermiştir" şeklinde konuştu.

2017 yılına dair beklentilerini de dile getiren Bayramoğlu konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: "2017 yılında müşteri ihtiyaçlarını ve isteklerini dikkate alan Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarımız ile bu ürünleri müşterilerimiz ile buluşturacak yeni yaklaşımlarımız olacaktır. HİDROKON piyasalardaki kalite algısını her geçen gün artıracak çalışmalar yaparak tedarik ve son kullanıcıya uzanan süreci en iyi şekilde analiz edip, ürün kalitesini artıracak, inovatif yaklaşımların maliyetlerle dengesini kurarak, yüksek katma değerli üretim amacına her geçen gün biraz daha yaklaşacaktır. Aynı zamanda 53 ve 60 metre insan kaldırma platformları da yine bu yıl içerisinde piyasaya sunulacaktır. Her iki ürün içinde söyleyebileceğimiz, bu ürünleri Türkiye de ilk kez HİDROKON üretmekte olacak olup, seri üretimini de gerçekleştirmeyi planlamaktadır. Bu doğrultuda devletin yerli imalata uyguladığı leasinglerde %1 KDV desteği üzerinden Hidrokon olarak bizde özel banka ve finans kurumları ile anlaşmalar yaparak müşterilerimizin finansman sorununu aşmalarında yanlarında olmaya devam edeceğiz."

 


(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-6876172-15', 'auto'); ga('send', 'pageview');