REKORLARIN EFENDİSİ AYDIN VİNÇ’TEN ‘BİR İLK’ DAHA

Aydın Vinç Grup Genel Müdürü Bekir Aydın, “Dünyanın en büyük çift motorlu özel imalat yatını başarıyla taşıdık. Profesyonel iş yapımız ve müşterilerimize sunduğumuz katma değerle sürekli en iyisini yapacağımızdan emin olabilirsiniz” dedi.


Aydın Vinç, ağır yük kaldırmacılığı ve taşımacılığı, vinç kiralama ve limanlarda elleçleme hizmetleri alanlarında faaliyet gösteren bir aile şirketi. 1980 yılında Hasan Aydın faaliyetlerine Bursa’da Aydın Kurtarmacılık AŞ. adı altında başlıyor. Aydın Kurtarmacılık AŞ. halen Aydın Şirketler Grubu’nun bir parçası olarak ticari hayatını devam ettiriyor. Zamanla; vinç kiralama şirketi hızla büyüyerek, hizmet ağını ağır yük kaldırma ve taşımacılığı hizmetleri ve liman tesislerinde elleçleme hizmetleri ile genişletiyor. Aydın Şirketler Grubu Türkiye’nin neresinde olursa olsun her türlü komplike ağır yük taşımacılığı ve ağır yük kaldırma hizmetini sağlayabilecek makine parkı, deneyim ve yeteneğe sahip bir firma olarak müşterilerinden tam not alıyor.

KENDİ REKORUNU EGALE ETTİ

Türkiye’nin ‘en ağır yükünü taşıyan firma’ olarak nam salan Aydın Vinç, yine bir rekora imza attı. Kocaeli Serbest Bölgesi’nde tersaneye ait 1800 ton ağırlığında özel imalat dünyanın en büyük çift motorlu lüks yatını taşıyarak kendi rekorunu da egale eden Aydın Vinç, profesyonel ve modern taşımalarıyla sektörde sıklıkla konuşuluyor. Operasyon öncesinde Aydın Vinç mühendislik kadrosu ve tersane yetkilileri bir araya geldi. Operasyonun adım adım nasıl yapılacağını bilgisayar ortamında Taşıma & Kaldırma Üniteleri Dergisi’ne anlattılar. Aydın Vinç, bu gibi operasyonlarda tecrübeli olduğu için kendi tecrübelerinden yararlanarak tersane yetkililerine cradle (beşik) ebatlarını ve tam olarak nereye koyulacağını gösterdi. Operasyon günü 1800 ton ağırlığındaki özel imalat yat Aydın Vinç tarafından profesyonelce imal edildiği hangardan çıkartıldı ve yüzer havuza taşındı.

 

DÜNYANIN EN BÜYÜK YATI

Aydın Vinç Grup Genel Müdürü Bekir Aydın, “Aydın Vinç, başka bir rekora daha imza attı. Aydın Vinç, Türkiye’nin en ağır yükünü taşıdıktan sonra şimdi de Kocaeli Serbest Bölgesi’nde tersaneye ait 1800 ton ağırlığında özel imalat dünyanın en büyük çift motorlu lüks yatını taşıdı. Kocaeli Serbest Bölgesi’nde tersaneye ait olan bu dünyanın en büyük yatının ebatları 88 metre uzunluğunda, 14 metre genişliğinde, 20 metre yüksekliğinde ve 1.800 ton ağırlığındadır. Bu, dünyanın en büyük çift motorlu özel imalat yatı 2 adet SPMT 68 aks ile senkronize tek kumandadan kontrol edilerek üretildiği hangardan yaklaşık 500 metre yürütülerek ve yan hole manevra yapılarak başarılı bir şekilde nakliyesi yapılmıştır. Ekipmanın uzunluğu 61m (17aks + 10m kiriş havuz uzatma + 17aks) kombinasyonu yapılarak nakliye yapıldı. İmal edildiği hangarın tavan vincinin yüksekliği 1800 ton  ağırlığındaki özel imalat yatın yüksekliğinden daha alçak olduğu için operasyon başlamadan önce Aydın Vinç tarafından getirilen Grove marka 80 metre ana bomlu 300 tonluk mobil vinç ile tavan vinci yaklaşık 5 metre kaldırıldı ve SPMT lerle altından geçirilerek bu zorlu operasyon profesyonelce tamamlanmıştır” ifadesini kullandı.

 

YÜKSEK SERVİS KALİTESİYLE

MÜŞTERİLERE HİZMET VERİYOR

Kaldırma ve taşıma işlerinin planlanması, çalışma sahası keşfi, işe özel ataşman ve donanım imalatı konularında yüksek servis kalitesiyle müşterilere hizmet veriyor. Firma, teleskopik vinçler, kamyon üstü katlanır bomlu hiuplar, paletli kafes bomlu vinçler, forkliftler ve liman elleçleme makineleri alanında kiralama hizmeti sağlıyor. Ağır nakliye departmanındaysa müşterilerin karşılaşabileceği her türlü nakliye sorunu, yük boyutuna ve ağırlığına bakılmaksızın karşılanıyor. Firma, son teknoloji makine parkı ile Türkiye’nin önde gelen limanlarındaki dökme yük, genel kargo ve proje yükü elleçleme hizmetlerinin kapasitesi aylık 1 milyon 250 bin tona ulaştı.

Paylas: