Lojistiğin yükselen değeri; Ahmet Yiğit Ağır Nakliyat

Müşterilerinin ve iş ortaklarının lojistik maliyetlerini düşürürken aynı anda lojistik operasyonlarına da değer katan Ahmet Yiğit Ağır Nakliyat Mersin, İstanbul ve Trieste-İtalya'daki üç ofisinde faaliyetlerine devam etmekte olup, yetişmiş ve tecrübeli işgücü ile proje kargo lojistiği konusunda ülke sınırlarını aşan haklı bir üne sahip.

Gelişen teknolojiye uygun olarak, müşteri ve iş ortaklarının da taleplerini dikkate alarak yatırımlarına devam eden Ahmet Yiğit Ağır Nakliyat Hafriyat San. ve Tic. Ltd. Şti.'ni  Genel Müdürü Aydın Fatah ile konuştuk.

Firmanızın tarihçesi, faaliyet alanları ve yönetim sistemi hakkındaki bilgilerini okuyucularımızla paylaşır mısınız?

1971 yılında ülkemiz karayollarında taşıma faaliyetlerine başlayan AHMET YİĞİT tam 43 yıldır yurtiçi ve yurtdışında faaliyet göstermektedir. Bir aile şirketi olarak firmamız üçüncü kuşağı da eğitimli işgücü olarak bünyesine katmış, Mersin Merkez, İstanbul ve İtalya-Trieste Şube, İzmir, Antalya, Samsun, Trabzon, İskenderun ve Bandırma’da da Liman İrtibat Bürolarıyla proje taşımacılığı, ağır taşımacılık, rüzgâr elektrik santralleri taşımacılığı konularında hizmet vermiş olup; büyüyerek hizmet vermeye devam etmektedir. Şirketimiz tüm faaliyetlerini ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri'yle sunmaktadır. Mevcut araç parkımıza 2015 yılının ilk çeyreğinde 10 adet Volvo 750 çehkici ve 3 adet self loader multimax wagon taşıyıcı eklenmiştir ve yılsonuna kadar artan RES Santrallerine cevap verecek sayıda araç yatırımlarımız devam edecektir.

Ahmet Yiğit Ağır Nakliyat olarak, ana yüklenici sıfatıyla ya da rüzgar enerjisi santrali projesi iştirakçisi olarak hizmet verdiğiniz ve çalıştığınız RES projeleri hakkında bilgi verir misiniz?

Ahmet Yiğit olarak, Ziyaret (Türbe) Rüzgar Enerji Santrali – Samandağ / HATAY, Mut Rüzgar Enerji Santrali  Mut / MERSİN , Karaman-Mut alt yüklenici, Gesbey Gönen-Bandırma liman sevkiyatını yakın geçmiş olarak söyleyebiliriz.

Firmanızın rüzgâr enerjisi santralleri projelerinde gerçekleştirdiği faaliyetlere bakacak olursanız ülke genelinde ve sektör firmaları arasında pazardaki yerinizi anlatır mısınız?

Ülke geneli pazarın yaklaşık %15'lik kısmına hitap etmekteyiz.

Firmanızın rüzgâr enerjisi alanında 2016 yılı hedefleri nelerdir?

2016 yılında yatırımlarımız artarak devam edecek ve ilk üç yılda RES Santral taşımasında pazarın %50 sini hedeflemekteyiz.

Rüzgâr enerjisi santrali çalışmalarınızda karşılaştığınız sorunlar hakkında bilgi verir misiniz?

Yol ve saha zeminine de bağlı olarak tabii şartlardan ve diğer çevresel etkenlerle iklim koşullarından dolayı taşımacılık operasyonlarında gecikmeler yaşanabilmektedir.

Ayrıca yol izinlerindeki kısıtlamalar da önemli engeller teşkil etmekte.

Proje kargo lojistiği konusunda ülke sınırlarını aşan haklı bir üne sahip olan firmamız, periyodik olarak yatırımlarımızın arttırılması ve güvenilirliğiyle her geçen gün konumunu güçlendirmeye devam etmektedir. Yatırım ve çalışmalarımızla proje kargo taşımacılığında hak ettiğimiz öncü firma konumuna geleceğiz.


(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-6876172-15', 'auto'); ga('send', 'pageview');