AGO Platform çok makina yerine kaliteli ve problemsiz makina üretiyor

2016 yılında Kocaeli'nde 1000m2'lik üretim tesisiyle sektöre merhaba diyen AGO Platform, kaliteli ve uzun ömürlü makineleri piyasaya sunarak kısa zamanda önemli bir gelişim ivmesi kazanmayı başardı. İzlediği 'kalite- hesaplı fiyat' çizgisinden ödün vermeden üretimlerine devam eden AGO Platform'u Satış Direktörü Erhan Koçbey ve AGO Platform Genel Müdürü Gürkan Kızılkaya'yla konuştuk.

 

2016 yılının Eylül ayında firmalarını kurduklarını hatırlatan Koçbey, "Bugüne kadar 8adet makina sattık. İmalat sürecimize yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Yakın zamanda teslim edeceğimiz makinaların üretimleri aralıksız bir şekilde devam ediyor" ifadelerini kullandı.

AGO Platform'un temel üretim politikasının, çok makina yerine kaliteli ve problemsiz makina üretmek üzerine kurulu olduğuna işaret eden Koçbey, "Ürettiğimiz makinaları taahhüt ettiğimiz zaman içerisinde müşterilerimize teslim etme konusunda oldukça hassasız" dedi.  

 

" AGO'nun yakın zamandaki planlamaları"

Bildiğiniz üzere Dünya ekonomisinde bir daralma söz konusu. Aynı daralma Türkiye'de de bulunmakta. Bunun yanı sıra geçen yıl yaşanan vahim siyasal olayların olumsuz yansımalarını da sektör bire bir hissetmekte. Böylesi bir durumda önümüzü çok net görmek pek olası değil. Firma olarak yıllık belirlediğimiz bir makine sayımız var. Bu sayıyı yakaladıktan sonra siparişle değil, hazır makina yapıp satmayı düşünüyoruz. Mümkün olduğu kadar maliyetleri düşürmeye çalışacağız. Çünkü maliyet en büyük sıkıntımız. Kalifiye eleman bulunduracağız. Yani çok eleman yerine işinde uzman, maaşı bol eleman tercih edeceğiz. AGO'nun yakın zamandaki planlamaları bunlar.

Piyasada bir rekabet ortamı olduğuna dikkat çeken Koçbey "Bu ortamda ürünlerde kullanılan çok farklı malzemeler bulunmakta. Biz her zaman şunun yanındayız; rekabet yapılırken kaliteden ödün verilmemeli. İşte bu yüzden çok makine yapmak yerine sağlam ve kaliteli makineler yapmak gerekiyor. Biz ürünlerimize 24 ay garanti süresi vermekteyiz. Türkiye'de hiçbir firma 81 ilimizin hepsine birden aynı anda hizmet veremez. Böyle bir servis ağı kurmak neredeyse imkansız. Bu yüzden servis ve garanti hizmetlerine vereceğimiz parayı en başta makinemizi kaliteli yapmaya harcıyoruz. Tabi ki olumsuz bir durumda servis ekibimiz olaya en kısa sürede müdahale edebiliyor" şeklinde konuştu.

AGO Platform Genel Müdürü Gürkan Kızılkaya: İzmit'in bir platform kenti olmasını istiyoruz!

Yaklaşık 12 yıldır sektörün içinde bulunduğunu kaydeden AGO Platform Genel Müdürü Gürkan Kızılkaya  "Birçok büyük firmada hem işin teknik kısmında hem de idari boyutunda çalıştım. Daha sonra firmaların çoğuna alt taşeron olarak şase grubu, bom grubu, kule grubu, sepetler, kabinler üretmekteydik. Platform sektörünün büyük potansiyeli bizi AGO Platform'u hayata geçirmeye itti. Kaliteli, sağlam makinalar üretip piyasaya kazandırabileceğimize inandık ve işe koyulduk" ifadelerini kullandı.

"Araçüstü ürünlerde en önemli özelliklerin kulesinin, dişlisinin, pompasının, redüktörünün, kumandasının, kaynak ve sacının kaliteli olmasıdır" diyen Kızılkaya açıklamasını şu şekilde sonlandırdı: "Biz de bunların ve montaj aşamasının çok kaliteli olmasına dikkat ediyoruz. Kullandığımız malzemelerin hepsi İtalyan menşeli. Müşterilerimizin bizden istediği her makinayı üretebilme kapasitesine sahibiz.  İzmit'in bir platform kenti olmasını istiyoruz."


(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-6876172-15', 'auto'); ga('send', 'pageview');