Bursa VİNÇDER'den fuar gibi organizasyon

Bursa VİNÇDER verdiği iftar yemeğinde, Bursa ve çevre illerden gelen vinççileri bir araya getirerek önemli bir organizasyona imza atmış oldu.

Bursa Vinçder Başkanı Mehmet Arslan'ın organize ettiği etkinlikte, Bursa ve çevre illerden yüzlerce vinç ve platform işletmecisine iftar yemeği verildi. Organizasyon için oluşturulan fuaye alanında ise Türkiye'nin önde gelen vinç ve platform üreticileri ve distribütörleri ürünlerini sergileme fırsatı buldu. 

Konuya ilişkin okuyucularımız için özel açıklamalarda bulunan Bursa VİNÇDER Başkanı Mehmet Arslan  Bursa'daki ve çevre illerdeki sektör oyuncularını, vinç imalatçı ve kiralamacılarını bir araya getirmek, beraberliklerini pekiştirmek adına böyle bir organizasyonu gerçekleştirdiklerini kaydederek şunları ifade etti:  "Aldığımız geri dönüşlere göre organizasyon bir hayli başarılı geçmiş. Gelecek yıl bu organizasyonun daha büyüğünü gerçekleştireceğimize inanıyorum. Çünkü şimdiden etkinliğe katılanların yanı sıra katılamayanların da gelecek yıl düzenleyeceğimiz organizasyona katılacağı sözünü aldık. Bu organizasyonla Güney Marmara'yı birleştirdiğimizi söyleyebilirim. Balıkesir, Bilecik, Eskişehir gibi illerin yanı sıra, İstanbul, Samsun, Antalya ve İzmir'den bile organizasyonumuza katılan firmalar oldu."

 

Erdinç Acar /Emre Vinç

Bursa VİNÇDER Yönetim Kurulu Üyesi'yim. Bu organizasyona aslında geçen yıl Ramazan ayında karar vermiştik. Açıkçası bu kadar kapsamlı olacağını tahmin etmemiştik. 300'e yakın kişinin katılım gösterdiği mini bir fuar havası vardı. Bursa dışından katılan firmaların sayısı oldukça fazlaydı. Yeni tanışmalara ve iş görüşmelerine vesile oldu. Önümüzdeki yıl da böyle bir organizasyona imza atacağız. Umarım gelecek yıl yapacağımız organizasyon bu yılkinden de başarılı geçer.

Bursa Türkiye'nin en büyük sanayi kentlerinden. Maalesef sektörümüzde her yerde olduğu gibi Bursa'da da bir uzman operatör bulma sıkıntısı yaşanmakta. Önümüzdeki süreçte Valilik, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve derneğimiz bir araya gelip bu konuda neler yapılabileceğine dair istişarelerde bulunacağız. Sektörümüzde sürekli olarak araç sayısı artarken aynı oranda operatör yetişmiyor maalesef.  Firmalar arasında operatör transferleri gerçekleşiyor bu da çoğu zaman firmaların arasını açıyor. Bu yüzden piyasaya eğitimli, nitelikli insan kaynağının girmesi gerekiyor.

Mehmet Küçük/İstanbul Vinç

Bursa VİNÇDER'in kurucu üyelerinden biriyim. Düzenlediğimiz bu iftar organizasyonuyla en önce imalatçı firmalarla kiralamacıları bir araya getirmekti. Bunu da başardığımızı sanıyorum. Organizasyona güzel bir ekip çalışmasıyla imza attık. Güney Marmara'dan, İzmir'den, Aydın'dan, İzmit'ten, İstanbul'dan misafirlerimiz oldu. Umarım önümüzdeki yıl tüm Türkiye'den katılımcısı olan bir organizasyon gerçekleştiririz. İş güvenliği konusunda firma olarak çok hassas ve duyarlı bir yapıya sahibiz. İstanbul merkezde olduğu gibi Bursa'da da bu departmanda uzman çalışanlarımız bulunmakta. Bu konuda diğer firmalara örnek olmak istiyoruz. Aynı şekilde derneğimizde de bu alanda bir çalışanımız olması gerektiğini ilettim.

 Adnan Tunar /Hisar Vinç

Bursa VİNÇDER Yönetim Kurulu Üyesi'yim. Dernek olarak sektörel sorunlarımızı çözmek adına  kendimize İstanbul VİNÇDER'i örnek aldık. Geçen yıl bir Ramazan etkinliğimiz daha olmuştu. Ama bu yıl gerçekten de oldukça geniş katılımlı ve çok başarılı bir organizasyon gerçekleştirdik. Umarım gelecek yıl sektörü tekrar bir araya getirip daha kapsamlı bir etkinlik düzenleyebiliriz.

Yürürlüğe giren iş güvenliği yasaları gereği sektörde donanımlı, yeni teknolojik gelişmelere yabancı olmayan operatörler ve çalışanlar olmalı. Ben sektöre yeni kazandırılan elamanların eskilerinden uzak tutulması gerektiğine inanıyorum. Çünkü eski çalışanlar bir şekilde "Kara düzen" diye tabir edilen ve iş güvenliği kurallarını esas almayan alışkanlıklarla çalışmakta. Bu alışkanlık artık bir mantık haline gelmiş ve bunu yıkmak oldukça zor. Sektöre yeni kazandıracağımız operatörlere önce iş güvenliğini esas alan bir mantık yerleştirmeliyiz.

 Hakan Boyraz/Atom Vinç

Bursa VİNÇDER tarafından düzenlenen iftar etkinliği oldukça başarılı geçti. Bir nevi ev sahibi sayıldığımız için biz de çok gururlandık. Bursa dışından gelen birçok vinççi arkadaşımızın burada olması ayrı bir önem taşımakta. Bu firmaların temsilcileriyle tanışma fırsatı yakaladık.

 Bekir Aydın/Aydın Vinç

Organizasyon beklediğimizin üstünde de başarılı geçti. 300'e yakın kişi katıldı. Umarım bu organizasyon bundan sonra gerçekleştirilecek böylesi etkinliklere vesile olur. Başta Bursa VİNÇDER olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Bursa, makine sanayisinin başkentlerinden biri. Etkinliğe çevre illerden birçok katılana oldu. Bu çok sevindiriciydi. Meslektaşlarımızla bir araya gelmek, sektörümüz hakkında konuşmak, imalatçılarla kiralama firmalarının buluşması oldukça önemliydi.

 Fevzi Kılıç/Özüaydın Vinç

Etkinlik mini bir fuar havasında geçti. Bursa firmalarının yanı sıra çevre illerden gelen birçok firma temsilcisi göze çarpmakta. Bazı firmaların etkinlik yerine makinalarını getirmesi etkinliğin sektörel bir toplantı gibi gerçekleştirildiği görüntüsünü verdi. Oldukça verimli bir organizasyon oldu. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum.

Hakan Bayramoğlu/Hidrokon

Geçen yıl da Bursa'da iftar organizasyonuna katılmıştık. Ama bu sadece bir yemek organizasyonuydu. Bunu yeterli bulmadık, bu yıl Bursa VİNÇDER'le irtibata geçerek daha farklı yapılması gerektiğini paylaştık. Gerçekten de düşündüğümüz gibi güzel bir organizasyon gerçekleştirdik. Çevre iller ve bölgelerden gelenlerin sayısı fazlaydı. Mini bir fuar tadı oldu. HİDROKON ailesi olarak bu tarz organizasyonlara her zaman destek sunacağız.

VİNÇDER'in bu tarz organizasyonları biz vinççiler için fuarlardan daha fazla verimli geçmekte. Çünkü katılımcıların neredeyse tamamına yakını vinççilerden oluşmakta ve doğru kitleye doğru zamanda ulaşmış oluyoruz.

Necmettin Aydın/ Necay Vinç

Böyle bir organizasyon Bursa'da ilk defa gerçekleştirildi. Gerçekten de çok başarılıydı ve bir Bursa firması olarak devamını diliyoruz. Bu kadar vinççinin bir araya gelmesini kimse ummuyordu.

Abbas Aydın/ Çavuşoğlu Vinç

Türkiye'nin en büyük 2.sanayisine sahip olan Bursa'da böyle bir organizasyona ihtiyaç vardı. Bursa dışında birçok il ve bölgeden etkinliğe katılanlar oldu. Bu çok önemliydi. Burada sergilenen makinaları inceleme fırsatı bulduk ve bunlar hakkında bilgilendirildik. Bundan sonraki makina yatırımlarımızda bunları dikkate alacağız. Örneğin teleskopik vinç yatırımını düşünmeye başladık bile.

Ali Can Sakin/Sakin Vinç

Etkinlik oldukça başarılıydı. Birçok yeni firmayla tanışma imkânı yakaladık. Olumlu görüşmeler gerçekleştirdik. Katılım üst boyuttaydı.

Fevzi Ömercioğlu/Ömercioğlu Vinç

Organizasyonun bir ekip çalışmasıyla meydana geldiği anlaşılmakta. Oldukça profesyonel bir etkinlik oldu. Bursa dışından birçok bölgeden firmaların burada olmasının altını çizmek gerek. Bu firmalarla tanışıp kaynaştık. Bu tanışmanın ilerde iş ilişkilerine döneceği kanaatindeyim.

 Osman Çolak / Operatör

Etkinlikte sergilenen makinaları inceleme fırsatı buldum. Çok beğendim. Gerçekten de çok beğendim. Kullanımları oldukça rahat ve basit. İş güvenliği katsayıları oldukça yüksek. Gerçekleştirilen organizasyon çok başarılıydı. Sektörün çok önemli firmaları buluştu.

 Ünal Turna/Ünal Vinç

Organizasyon gerçekten çok başarılı geçti. Umarım gelecek yıl çok daha büyük katılımlı bir organizasyon gerçekleştirilir. Birçok bölgeden vinççiler buradaydı. Bunlarla önemli görüşmeler gerçekleştirildi. Bu tip organizasyonlar sektörümüzün gelişiminde önemli roller oynamakta.

İsa Yılmaz/Yılmaz Vinç

Bir İstanbul firması olarak Bursa'da böyle bir organizasyona katılmaktan çok memnun kaldık. Gerçekten de çok başarılı bir organizasyon oldu. Katılım çok üst boyuttaydı. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.

Veysel Türe/ Türe Kardeşler İş Makinaları

Organizasyona Eskişehir Bozhöyük'ten katıldık. Böylesi bir etkinlikte olmaktan çok memnun kaldık. Bölgemizdeki bütün meslektaşlarımızla bir arada olmak güzeldi. Katılım çok yüksekti. Bu son derece başarılı geçen organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Orhan Yangöz/Yangöz Kurtarma

Bu organizasyon bana çok küçük ölçekli bir Bauma Fuarı'ymış gibi geldi. Gerçekten çok başarılı bir organizasyon oldu. Birçok yeni firmanın temsilcileriyle tanışıp kaynaştık.

Yusuf Tursun/Uzmanlar Platform

Organizasyona çok profesyonel bir şekilde hazırlanıldığı anlaşılmakta. Çok başarılıydı. Katılım gerçekten de çok yüksekti. Bursa VİNÇDER'i tebrik ediyorum. Vinç üreticileri ve kiralamacılarının yanı sıra operatörlerin de etkinliğe katılması organizasyonun tamamen sektörel bir faaliyet alanı gibi olmasını sağladı.

Kemal Aydın/Fatih Vinç

VİNÇDER'i ve Başkanını bu güzel organizasyondan dolayı tebrik ediyorum. Bursa'daki vinççilerin hepsi buradaydı. Çevre iller ve bölgelerden gelenlerin sayısı da oldukça fazlaydı. Bu firmaların temsilcileriyle tanışma fırsatı bulduk. Umarım seneye daha büyük bir organizasyon gerçekleştirilir.


(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-6876172-15', 'auto'); ga('send', 'pageview');