MALİYETLERİ AŞAĞIYA ÇEKECEK TASARIMLARLA FAYDA YARATIYOR, MÜŞTERİDEN KAZANDIĞIMIZI YİNE MÜŞTERİYE YATIRIYORUZ!’

Üretimde yüksek teknolojiyi sağlamak için gerekli makine ve teçhizatlar alarak kazancımızı yüksek katma değer oluşturacak şekilde harcıyor, müşteri maliyetlerini aşağıya çekecek tasarımlar ile fayda yaratmaya çalışıyoruz” diyen Hidrokon Konya Hidrolik Makine San. ve Tic. Ltd. Şti. Yurtiçi Satış Müdürü Hakan Bayramoğlu , yatırımlarla sektörde rol-model olduklarının özenle altını çiziyor.

Konya’da 1993 yılında küçük bir atölyede üretim serüvenine başlayan Hidrokon, bugün Konya Organize Sanayi Bölgesi’nde 26 bin metrekaresi kapalı, toplam 46 bin metrekarelik üretim tesisinde 200’den fazla personelle faaliyetlerini sürdürüyor. Hidrokon, Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmaları sonucu bir ilki başararak, Türkiye’nin kendinden araçlı ilk vinci AT 4100’ü üretmeyi başardı. Araç, TÜBİTAK destekli bir proje olarak tamamen Hidrokon tarafından tasarlandı. Sektörde yaptığı yenilikler ve ilklerle anılan firma olarak da adlandırılan Hirdokon’daki gelişmeleri Hidrokon Konya Hidrolik Makine San. ve Tic. Ltd. Şti. Yurtiçi Satış Müdürü Hakan Bayramoğlu  ile konuştuk.

 

DAHA İYİ HİZMET İÇİN YATIRIMLARA DEVAM EDİYORUZ

Hidrokon’un 2017 hedefleri ve projeleri neler oldu? Devam eden projeler ve Ar-Ge projelerinizbahsedermisiniz?

Son çeyreğini tamamlamak üzere olduğumuz 2017 yılını verimli geçirdik. Hidrokon müşterilerinden kazandığını yine müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için harcamaktadır. Üretimde yüksek teknolojiyi sağlamak için gerekli makine ve teçhizatlar alarak kazancımızı yüksek katma değer oluşturacak şekilde harcıyor, müşteri maliyetlerini aşağıya çekecek tasarımlar ile fayda yaratmaya çalışıyoruz. Hidrokon eğitimli ve genç bir kadro, düşünen genç beyinler, inovasyona önem veren, sektör fuarları ile dünyayı takip eden ve mutlu çalışan insanlar ile  başarıyı  yakalamış ve bunu sürekli kılma yolunda yatırımını insana yapan çalışmalarına devam etmektedir. Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarımız sürekli devam ediyor, bunlar arasında tamamlananlar da var 2018 içerisinde 25. yılımızı kutluyor ve uzun zamandır beklenen yeni ürünlerimizi tanıtıyor olacağız.

HİDROKON MÜHENDİSLİK AKADEMİSİ’Nİ FAALİYETE GEÇİRİYORUZ

Okuyucularımıza sunacağımız yeni projeler var mı?

Ürünlerimizde; projelerimizin yansımalarını görebilirsiniz, pazardaki ürün sayımız hızla artmasına rağmen servis müdahale oranı azalmaktadır.  Ür-Ge ve Ar-Ge ekiplerimiz sahadaki gerçekleri göz önünde bulundurarak makinelerin dayanaklılığını, gücünü, verimini artırıcı çalışmalara imza atıyorlar. Bilgiye ve insana yapılan yatırımın önemini çok iyi biliyoruz bu anlamda da akademik ve sektörel anlamda en yetkin isimlerle mühendislerimizin özel bir programla gelişimlerine katkı sağlayacak Hidrokon Mühendislik Akademisi’ni faaliyete geçiriyoruz. Bu projemizi de okuyucularımıza duyurmuş olalım.

 

HİDROKON OLARAK ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMAYA HAZIRIZ

Piyasada sektördeki hedef kitlenizdeki yani vinç işletmelerindeki mevcut sorunlar imalat sektörünü nasıl etkiliyor? Bu sorunları bir vinç-platform imalatçıları adı altında kurulacak STK sizce bu konuyu çözer mi?

Biz birlikte büyüyoruz. İşletmecilerimizin sorunları aynı zamanda bizim sorunlarımızdır. Bahsettiğiniz konular ayrı ayrı üzerinde çalışılması gereken konular olmakla birlikte mevcutta bulunan Vinç İşletmecileri Dernekleri’nin temsil oranları giderek artmaktadır ve yaptırım gücü elde ediyorlar. Bu sorunlar üzerine de çalışmaları bulunmakta... Hidrokon olarak bu kuruluşları destekliyoruz. Vinç ve Platform İmalatçıları adı altında kurulacak STK ise kullanılan malzemesinden işçiliğine, mühendislik hesaplarından uygulamasına risk teşkil eden merdiven altı üretime dur diyecek denetleme mekanizmasının kurulmasına, KDV oranlarının azaltılmasına kadar birçok konuda yaptırım gücü oluşturacaktır. Buda pazara giren merdiven altı üretimden edinilerek normal şartların altında kiralama yapan işletmeleri azaltacaktır. Biz Hidrokon olarak elimizi taşın altına koymaya hazırız.

 

SERVİS AĞIMIZ EN GÜÇLÜ YANIMIZDIR

Satışın en önemli tetikliyici unsuru ‘satş sonrası hizmet’tir. Hidrokon,  bu konuda neler yapıyor, detaylandırır mısınız?

Hidrokon olarak esas sorumluluğumuz satış sonrasında başlamaktadır. Servis ağımızsa en güçlü yönümüzdür. Konya’da ve İstanbul’da kendimize ait tam donanımlı iki servis birimimizle müşterilerimize 7/24 hizmet veriyoruz. Ayrıca yetkilendirdiğimiz özel servislerimiz ve yurt genelinde gezici servislerimizle hizmet sağlıyoruz. Teslim edilen makineleri 1 ay sonrasında sahada ziyaret eden ekibimiz makinenin performansını sahada kullanım esnasında ölçümlüyor müşterimizin istek ve önerilerini alıyor varsa şikayetlerini gideriyor. Satış Sonrası Hizmetler’e çeşitli konularda yatırımlarımız bulunuyor, büyüme potansiyelimizi göz önünde bulundurarak Marmara bölgesinde 8000 metrekare arsa aldık, servis ve montaj hizmeti vereceğimiz bir tesis planlıyoruz. Çağrı merkezi kuruldu, tek noktadan iletişimle servis süreçlerini takip ediyor ve etkin iletişim içerisinde bulunuyoruz.

*********kutu**************

HİDROKON, ‘MADE IN TURKEY’ DAMGASINI TÜM DÜNYAYA VURACAK!

Kuruluşundan bu yana, 4 binin üzerinde vinç imalatı yapan ve bu vinçlerle sektöründe öncü olan Hidrokon, 2015 yılında 300 vinç üretimi gerçekleştirdi. Hidrokon, bu tarihten sonra da üretimini sürekli, kaliteli ve inovatif bir şekilde artırdı. Hidrokon, ihracatta toplam satışların yüzde 15’lik kısmını yakaladığı dönemlerle de bir rekora imza attı. Hidrokon’un hedefi bu oranı kısa vadede yüzde 30, orta vadede ise yüzde 50’ye çıkarmak. 20’den fazla ülkeye ihracat yapan Hidrokon, Türk Cumhuriyetleri, Ortadoğu, Afrika, Avrupa ve Uzak Doğu gibi noktalara ihracat geerçekleştiriyor. Kuzey ve Güney Afrika pazarı da firme için çok önemli. Gelişen pazarları özellikle de Hindistan pazarını çok yakından takip eden Hidrokon, Hindistan’da çok ciddi bir pazar payı etmeyi hedefliyor. O coğrafyada Hindistan’ın etkisinde olan Pakistan, Bangladeş gibi ülkeler de Hidrokon için aynı derecede yüksek öneme sahip. Hidrokon, ‘Made In Turkey’ damgasını tüm dünyaya vurmakta kararlı...


(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-6876172-15', 'auto'); ga('send', 'pageview');