YERLİ ÜRETİMCİYİZ, ÜLKEMİZE KATMA DEĞER SAĞLIYORUZ

Üretim süreçlerinde ‘yerli üretim’den şaşmadıklarının altını çizen Heda Lift Satış Müdürü Selim Uzuntaş, Uzak Doğu ya da Avrupa ürünleri ile rekabet edebilmek için üretim süreçlerinin tüm unsurlarının yerli ve milli olmasının zorunlu olduğunu belirtti.


Heda Lift, 2015 yılında kendinde yürüyüşlü makaslı platform üretimine başlıyor. Fabrika  ayda 15 adet makaslı platfrom üretimin kapasitesine  sahip. Heda Lift Satış Müdürü Selim Uzuntaş, “Üretmiş olduğumuz makaslı platformlar avrupa standartlarına uygun ve uzun ömürlüdür” dedi.

YERLİ ÜRETİMİN ‘ARA UNSUR’LARININ DA YERLİ OLMASI GEREKİYOR

 Yazı İşleri Müdürümüz Metin Şendil’in, ‘Konyada görüşmemiz neticesinden yerli üretim ile yurt dışı Uzak Doğu-Avrupa ürünlerle bir rekabet şansının olmadığını belirttiniz, bunun sebebi nedir, yerli üretimin daha maliyetlerinin düşmesi için neler yapılmalıdır sorusuna ilişkin     Heda Lift Satış Müdürü Selim Uzuntaş şunları söyledi: “KOBİ’lerin şehri imalat sektörünün başkenti Konya’da üretim yapıyoruz. Fakat, Uzak Doğu fiyatları dolar paritesine göre satmamız gerekiyor. Tedariğimiz olan ürünlerin fiyatları dolar alıyoruz, Türkiye’de yerli üretimi yaparken kaliteli bir üretimi yapmamız için yan sanayi sektörünün gelişmesi gerekiyor. İmalatını yaptığımız makaslı plaformların kaliteli bir yerli olması için, ürünlerin çoğu yabancı menşeli ve dolar bazında aldığımız ürünler, bu neden ile maliyetler yükselmekte. Bu ürünleri eğer kaliteli olarak Türkiye’de üretilmesi bizlerin maliyetlerini düşürmesini sağlayacak, biz de kiralamacı ve son kullanıcıya Uzak Doğu’dan gelen ürünlerden daha uyguna satışların paltformlarımızın satışlarını yapma olağanığımız olacaktır. Yerli üretim, bir tek üretmek ile olmuyor, esas bu üretimin ara unsurları da yerli olursa maliyetler düşecek, bu şekilde yurt içi ve yurt dışı pazarında rekabet ortamı olacaktır. Makinalarımızda kullanmış olduğumuz kompanet seçimlerimizde öncelik yerli malıdır. Yerli üretimi olmayan sensör ve kontrol kartlarını yurtdışından temin ediyoruz. Antalya iş makinalarına katıldık. Yabancı müşteriler ve  makaslı platform kiralamacı firmalar fuar standımıza ilgisi yoğundu. Yeni teslimatlarımız da oldu. Kayseri Efe Vinç’e 1 ad 10m 1ad 14m 3ad 12m siparişi aldık. Şanlıurfa Cihat Öge’ye 2ad 12m 1ad 14m siparişi aldık.

 

 

KALİTEDEN ÖDÜN VERMİYOR, 7/24 HİZMET SUNUYORUZ

HSA Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Ahmet Özcan, kaliteden ödün vermediklerini ve müşterilerine gece gündüz demeden 7/24 kesintisiz hizmet sunduklarını ifade ediyor.

 


HSA Vinç, 2010 yılında kuruluyor. Firma genel olarak mobil vinç olmakla birlikte hidrolik makina imalatı tasarım ve imalatı yapıyor. HSA Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Ahmet Özcan, “Sektörel en büyük problem haksız rekabettir. Zira en basit bir örnek kayıt dışı istihdam ‘Mesleki Yeterlilik’ kurallarının gerçeklikten uzak bir şekilde düzenlenmiş ve uygulanıyor olması en başta gelen sorunlardandır” diyor. Sektörün bir diğer sorununun nitelikli personel sıkıntısı olduğunu ifade eden Özcan, “İç piyasada iyi bir pazarımız var iyi bir pazara sahibiz. Pazara hitap etmekte de üretim süreci nedeniyle kısa sürede teslimat yapmaktayız ancak dönem dönem 5 ay gibi uzun teslim süresi veriyoruz” diyor.

YAPTIKLARIMIZ REFERANSLARIMIZDIR

“Satışlarımızda genel olarak Yaptıklarımız Referansımız’ olmaktadır. Bu ilke ile satış stratejilerimizi belirlemekteyiz” diyen Özcan şu bilgileri veriyor: “Satış sonrasında müşterilerimize servis ve yedek parçada hızlı garantili çözüm odaklı hizmet vermeye gayret ediyoruz ve bunu gerçekleştiriyoruz. Ülkemizde en uzaktaki müşterimize 24 saat içinde ulaşma hedefimiz var ve bunu da yakalamış durumdayız. Ayrıca inovasyon ve Ar-Ge çalışmalarımız ile de sürekli yeniliklerle taşıma kaldırma enerji sektörlerine üretim yapıyoruz. 5 tondan 120 ton’a kadar imlatımız vardır. Son yüksek tonajlı makinamız Iğdır’dan sayın Abdulbaki Ardin Bey, Iğdır  Kardeşler firmasina satılan 225 ton/m makinamızdır. Kurumsallaşma,Ar-Ge çalışmalarına hız vermeye gayret ediyoruz. Belgelendirme ve patent süreçlerine hız veriyoruz. Bu konuda çalışmalarımız hızla devam ediyor


(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-6876172-15', 'auto'); ga('send', 'pageview');