GÜÇLÜ HİDROLİK GÜCÜNÜZE GÜÇ KATIYOR

Güçlü Vinç Genel Müdürü İdris Özgüç, firma olarak kaliteden ödün vermediklerini ve müşterilerinin gücüne güç kattıklarının altını özenle çiziyor.

 


Araç üstü katlanır bomlu vinç sektörünün oyun kurucu firmalarından Güçlü Hidrolik, 1980’li yıllarda gelen ağır imalat sanayinin tecrübesi ve birikimiyle 2005 yılında bu yana Güçlü Hidrolik olarak araç üstü katlanır bomlu vinçler ve  hidrolik ataşmanları konusunda faaliyet gösteriyor. Bütün ürün çeşitlerinde Ar-Ge çalışmaları başlayan Güçlü Hidrolik’te profesyonel ekip ile birlikte otomasyon sistemleri için çalışmalar büyük bir hızla devam ediyor.

YERLİ ÜRETİMİN ÖNÜNÜN

AÇILMASI GEREKİYOR

Yerli üretim olarak ürettiğiniz vinç (hiab)lerin özelliklerinden bahseder misiniz?

Sektörümüz yatırıma dayalı bir sektör. Yatırımlar durduğu zaman bizim sektör de duruyor. Durgunluk bugün de var. Hükümetimizden yatırımcıların önünün açılmasını sağlayacak gerekli tedbirlerin alınmasını ve teşviklerin gündeme getirilerek piyasaların canlandırılmasını bekliyoruz. Mesela vinçlerde KDV oranını %18’de %8’e veya %1’e düşürülmesini beklemekteyim.  İçinde bulunduğumuz olumsuz şartlar üretim kapasitemizi ciddi olarak etkiliyor.

 

YETERLİ BİLGİYE SAHİP OLMAK

Kullanıcılar yeterli bilince sahip mi sizce?

Kullanıcıların, vinç konusunda yeterli bilgiye sahip olmaması, bizim için ayrı bir sorun. Ürünlerin nitelikleri araştırılmıyor, fiyat mukayesesi yapılmıyor. Bu da işini hakkıyla yapmak isteyen firmaları, fiyat söz konusu olduğunda direkt devre dışı bırakıyor. Ama vinç konusunda bilgi sahibi olan kullanıcılar, kaliteli ürünleri bildikleri için onlarla pek sorun yaşanmıyor. Kullanıcının vinç alımı yaparken çalışma sınıfı, çalışma ortamı gibi konuları göz önüne alması lazım. Bu konuda vinç kullanıcılarını bilinçlendirmek gerekiyor.

İhracatlarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Ürettiğimiz vinçleri ağırlıklı olarak iç pazara verirken bir bölümünü de yurt dışına ihraç ediyoruz. İhracatın ciromuzdaki payı yüzde 15’lerde. Bu oranı bu yıl yüzde 30’a çıkarmak niyetindeyiz. İç piyasa bir sıkıntı ise tonajlı makinalar kantar sorunu oluyor bu hep bizi hem de müşterimizi  mağduroluyor.

İmalatta kullandığınız  ürünler hakkında bilgi verir misiniz? Makinaları teslimat günü olarak ne kadar günde olmaktadır?

İmalat hakkında kısa bilgi olarak s700- s960 tip saç grubu imalat sürdürmekteyiz. Bununla birlikte hidrolik ekipman olarak, ithal menşeli dünyaya kendini kanıtlamış ürün grupları kullanılmaktayız. İmalat gruplarını eğitimli teknik donanıma sahip  profesyonel ekip arkadaşlarımızla üretimlerimiz devam etmekte. Kalite ve Ar-Ge güçlü hidrolik için vazgeçilmez temel prebsiplerimiz arasında. Teslimatlar makine ürün grubuna göre değişiklik göstermektedir. imalat süresi ürüne göre olsada ortalama 20 gün gibi bir sürede teslimatı tamamlanmaktadır.

 

TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE TESLİMATLARIMIZ SÜRÜYOR

 

Ürettiğiniz ürünlerle devam edelim yine. Kaç ton makine yapmaktasınız? Özellkle son zamanlarda yaptığınız teslimatlar var mı?

Ürettiğimiz makinalar olarak 3 tondan başlayarak 100 tona kadar katlanır Bomlu Hidrolik Mobil Vinçler üretmektedir. Son zamanlarda yaptığımız teslimatlar oldu. Bunları şu şekilde özetleyebiliriz: Taş Yapı /İstanbul, Sivas Şahin Vinç/Sivas, Konya  Su İdaresi/Konya, Seç Yapı İnşaat-Ankara, İston AŞ/İstanbul gibi türkiyenin her bölgesine teslimatlarımız devam etmektedir.


(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-6876172-15', 'auto'); ga('send', 'pageview');