ŞÜPHELİ DURUM VE MÜŞTERİLERİ MESLEKTAŞLARIMIZLA PAYLAŞIP İSTİŞARE ETMİYORUZ

Güldal Paltform Genel Müdürü Fatih Güldal, son dönemlerde yaşanan ve artan hırsızlıklarla ilgili olarak, “Hırsızlık konusu şu anda bütün platformcuların kanayan yarsıdır. Onca para harcanarak alınan makinalarımız bir anda yitip gidebiliyor.” dedi.


Sektörde artan hırsızlık konularına yönelik olarak Güldal Platform Genel Müdürü Fatih Güldal, “Hırsızlık konusu şu anda bütün platformcuların kanayan yarsıdır. Onca para harcanarak alınan makinalarımız bir anda yitip gidebiliyor. Yalnız şunu açıkça belirtmek isterim ki bu konuda bizlerin de hatası çok. Müşteri seçim ve tercihlerinde titiz davranıp kontrol etmiyoruz. Sözleşme yapmıyoruz dahası resmi evrak isteyip evrakları yani kiraladığımız firmaları soruşturmuyoruz. Şüpheli durum ve müşterileri meslektaşlarımızla paylaşıp istişare etmiyoruz. Artık derneğimiz var bu tip sıkıntılı müşteri ve yüzleri dernek vasıtasıyla bir havuzda toplayıp bunları paylaşırsak bu işi ciddiye bindirip takip edersek bir parça caydırıcılığı olacağını düşünüyorum” dedi. Özellikle bilgi paylaşımı, sektördeki oyunun kurulması ve oyunun kurallarına göre oynanması açısından PLATFORMDER’in çok önemli bir kuruluş olduğunu ifade eden Güldal Platform Genel Müdürü Fatih Güldal şöyle konuştu: “PLATFORMDER çok olumlu bir adım. Umuyorum ki daha once VİNÇDER’deki gibi iç çekişmeden uzak, çıkar ve kavgaların olmadığı bir STK olarak toparlayıcı ve bütünleştirici olup sektördeki büyük küçük bütün firmalar için bir koruyucu olur. Burada oluşturacakları bütünlük ile siyasi ve kanuni olarak bir hareket olacaktır bu vesile ile de çoğu sorunumuzu aşmakta fayda sağlayacaktır. Benim naçizene fikrim bir çalışma yapıp kayıp ve çalınma durumlarında kanuni haklarımızı nasıl arayacağımızı ve konuyu resmileştirmek için biz mal sahiplerinin prosedür olarak neler yapmamız gerektiğini çözüp bizleri de bu yola yönlendirirlerse gayet güzel amaca uygun bir sonuç elde edebiliriz.”Güldal Platform’un faaliyet alanı elektrikli manlift ve eklemli platform uzerine kurulu. Güldal Platform’un parkurunda 1 adet eklemli ve 11 adet değişik metrajlarda makaslı platform bulunuyor.

Hırsızlık olaylarında kanunlara ve yasalara çok büyük bir görev düştüğünü dile getiren Güldal Platform Genel Müdürü Fatih Güldal, “Resmi olarak kanunlarımızda konu ile alakalı bir yaptırım ya da mudahele şekli yok. Bunun için öncelikle bütün aracların plaka ve ruhsatlandırılıp ticari araç muamelesi görmesini sağlamak gerekir diye düşünüyorum. dedi.

 


(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-6876172-15', 'auto'); ga('send', 'pageview');