UYGUN YOLLU KASKO YAPTIRMAK GEREKİYOR

“Hırsızlık konusunda çözüm ruhsatsız, plakasız makinalarda çok zor gözüküyor” diyen Kibar Platform Genel Müdürü Selami Kibar, “Ama mümkün olduğu kadar önlem almak gerekiyor tabii ki. Öncelikle bu makinalara uygun yollu kasko yaptırmak gerekir. Kaskolar çok yüksek çıkıyor, çok firma kasko bile yapmıyor” ifadesini kullandı.

 


Kibar Platform, platform kiralama yapıyor. Kibar Platform’da 15 adet akülü menlift, 2 adet dizel 4x4, 2 adet eklemli akülü 15 metre, 2 adet araçüstü platform, 1 adet 18-40 tlehandler şu an mevcut. Almak istedikleri, planlamalarında olan makinaları olduğunu ifade eden Kibar Platform Genel Müdürü Selami Kibar hırsızlık konusuyla ilgili yaptığımız dosya haber çalışmamızla alakalı şunları söyledi: “Hırsızlık konusunda çözüm ruhsatsız, plakasız makinalarda çok zor gözüküyor.  Ama mümkün olduğu kadar önlem almak gerekiyor tabii ki. Öncelikle bu makinalara uygun yollu kasko yaptırmak gerekir. Kaskolar çok yüksek çıkıyor, çok firma kasko bile yapmıyor. Kiralayan firmalardan makine değeri kadar teminat senedi alınmalı. Hatta bankalardan teminat mektubu talep edilmeli. PLATFORMDER üyelerini çok kapsamlı koruyan sözleşmeler hazırlamalı. Türkiye, genelde fiyat politikası oluşturmalıdır. Çok çarpık fiyatlar duyulmaktadır. Bu sektörün çöküşüne sebep olacaktır. Bununla beraber uygun kasko anlaşmaları yaparak üyelerini faydalandırmalıdır. Türkiye genelinde üyelerini çoğaltıp daha geniş ve etkili kararlarla sektörü korumalıdır.”


(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-6876172-15', 'auto'); ga('send', 'pageview');