HIRSIZLIĞIN ÇÖZÜMÜ NAKLİYECİDEN GEÇİYOR

Kırandağ Yol Yardım Oto Kurtarma Firma Sahibi Fuat Kırandağ, platform hırsızlıklarında çözümün nakliyeciden geçtiğini söylüyor. Kırandağ, ‘iyi bir uzman nakliyeci hırsızlığı öngörür’ diyerek nakliyecinin önemine vurgu yapıyor.


Kırandağ Yol Yardım Oto Kurtarma Firma Sahibi Fuat Kırandağ, sektöre teknik servis, şoför olarak başlıyor ve 4 yıl önce sektöre giriyor. Nakliye ve teknik servis olarak sektöre giren Fuat Kırandağ, 2016 yılında Kırandağ Oto Kurtarıcı’yı kuruyor. ‘Önceden de gelen bir teknik servis bilgimiz olduğu için zorlanmadık ve kendimizi geliştirdik’ diyen Kırandağ, sektördeki platformların nakliyesini yaptıklarını belirtiyor. Fuat Kırandağ, nakliye ile ilgili olarak, “Sektörde irili ufaklı firmalarla çalışıyoruz. Bunların nakliye departmanında yer alıyoruz. Nakliye kısmı basit görülüyor. Aslında durum hiç de öyle değil. Forklift olsun, platform olsun indirirken yani müşteriye teslim ederken ya da dükkana gelirken hep sıkıntıyla karşılaşılıyor. Biz de makinayı götürdüğümüzde  varış noktamızda çıkabilecek sıkıntıları bile orada çözerek, teknik servis işini de yaparak müşteriye teslim ediyoruz. Tercih edilmemizdeki sebeplerden biri de budur. Biz, malı, kendi malımız gibi koruyoruz. Malın bir yerden bir yere sevkinden ziyade orada çıkabilecek teknik sorunları da çözüyoruz” diyor.

DIŞARIYA KİRALAME HİZMETİ

VERMİYORUZ

Makina parkurlarıyla ilgili olarak Fuat Kırandağ şu bilgileri veriyor: “Kendimize ait 15 tane makinamız var. Forklift var, platform var, iştirak var. Biz dışarıya kiralama hizmeti vermiyoruz. Bizim hizmetimiz sadece esnafın arasında dönüyor. Mesela bir esnafın 12 metre platforma ihtiyacı varsa, bizde de varsa temin ediyoruz. Kendi esnafımız, iş yaptığımız insanlar arasında dönüyoruz. Bir nevi tedarikçi görevini görüyoruz. Teknik servis, nakliye, oto kurtarıcı alanlarında müşterilerimize hizmet veriyoruz.”

İYİ BİR NAKLİYECİ HIRSIZLIK

KONUSUNU ÇÖZEBİLİR

Sektöde yaşanan hırsızlık olaylarıyla ilgili Kırandağ Yol Yardım Oto Kurtarma Firma Sahibi Fuat Kırandağ, “Şirketler kendilerini sağlama almak için kendi aralarında sözleşme yapıyorlar. Bu sözleşmeyi ben onaylamıyorum. Çünkü, bir malı alıyorsunuz, şimdi ürünler hep internetten geliyor, kiralamalar internetten yapılıyor. Bankaya sorduruyorsunuz, banka da çok iyi diyor. Şahsı da göremiyorsunuz üstelik. Biz, çoğu hırsızlık olayını önlemişizdir. Önlememizdeki ana faktör nakliyecidir. Burada diyebilirim ki düğümün çözüm noktası nakliyeden geçiyor. Nakşyeci şahsı görüyor, ineceği yeri görüyor. Nakliyeci, buraya uyumlu mu uyumsuz mu bunu görebiliyorsa olayı çözüyor. Biz mesela götürüyoruz, bakıyoruz ki 15 metrelik platform istemiş ama orada topu topu 8 metrelik makina çalışması lazım. Bir kere elverişsiz. Bunu orada görerek çözümleme yapabiliyoruz. Sonra oradaki insanların konuşmasından tutun da kılık kıyafetine kadar birçok alana dikkat ediyoruz. Bize sadece bir teslim tutanağı verilir. Biz TC’den kimliğe kadar birçok alana kadar ekstra olarak dikkat ediyoruz. Ve içimize sinmeyen bir durumda esnaflarımızı uyarıyoruz. Çoğu esnafımız da bizim öngörülerimize inanıyor ve bizim dediklerimizi dinliyor” diyor. Kırandağ, Yol Yardım Oto Kurtarma Firma Sahibi Fuat Kırandağ şunları söylüyor: “Biz, kurtarıcı bir nevi vinç hizmeti veriyoruz. Bunun bedeli de kamyonlara göre biraz ağır olur. Millet bundan kaçıp tanımadığı insanlara nakliye veriyorlar. 50 lira 100 lira fazla olsun tanıdığınız insanlarla iş yapın. Çünkü tanıdığın insan bir terslik gördüğünde size haber verir. İş sektöründeki adımız kurtarıcı geçiyor. Bütün iş kurtarıcılardan geçiyor. Orada elektrik alıp alamamak olayı belirliyor.”

 

100 LİRA FAZLA VERİN AMA İŞİ TANIDIKLARINIZA YAPTIRIN

“Dışarıya servis vermişliğimiz yok. Biz çoğunlukla kendi çalıştığımız firmalara servis veriyoruz. Ofisimizde elektronik cihaz tamir atölyemizde yapabileceklerimizi yapıyoruz. Hırsızlık konusunda iş yaptığınız insanlara, nakliyeyi verdiğiniz kişilere dikkat ediniz” diyen Kırandağ Yol Yardım Oto Kurtarma Firma Sahibi Fuat Kırandağ, 50 lira 100 lira fazla verin ama bildiğiniz insanlara mutlaka işi verin. Çünkü makinalar ucuz makinalar değil. Taşımanızı yapan kişiler çok önemli. Taşıma yapan kişiler malı teslim ettiğinde TC Kimlik numarası ile fotoğrafı birbirine teyit ederlerse birçok belanın önüne geçebilir” ifadesini kullanıyor.

 


(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-6876172-15', 'auto'); ga('send', 'pageview');