Emir İstif'ten komple çözümler

Kuruluş amacı sektöre katma değerli hizmet için iş makinesi tedariği, kiralaması ve satışı olan Emir İstif, Reysaş’ın depolama süreçlerinde yaşadığı tecrübeleri tüm müşterileri ile paylaşma kararı aldı ve uygulamaya başladı. Ciddi adetlere ulaşan makine filosuyla kiralama hizmetlerine hız katan Emir İstif'i  firmanın Genel Müdürü  Ahmet Düztepe'yle konuştuk.

 

Emir İstif'in 2014 yılında Reysaş'ın kendisine ait olan makinelerin yönetimini sağlamak için kurulmuş olan bir şirket olduğunu hatırlatarak sözlerine başlayan Emir İstif Genel Müdürü Ahmet Düztepe, ilk amaçlarının kendi makinelerinin bakımlarını yapıp makinelerin sıkıntısız çalışmasını sağlamak olduğunu, ikinci amacın ise kiralama sektöründe yaşanan gelişmeleri ve talepleri farklı firma ile karşılamak olduğunu söyledi.  "Kasım 2014 yılında alınan kararla beraber, Emir İstif, kaldırma ve istifleme alanında kiralama işine girdi" diyen Düztepe, asıl hedeflerinin kiralama sektöründe 2017 yılının sonuna kadar distribütör firmalardan sonra en büyük kiralama şirketi konumuna çıkmak olduğunu belirtti. Düztepe; "Bu hedefle yola çıktık. Bir yılda planladığımız büyümeyi 6 ayda gerçekleştirdik. Şu anda 600 makine sayısına ulaştık ve yaptığımız görüşmeler olumlu sonuçlanırsa, yıl sonunda bu sayıyı 750 civarına yükseltmeyi hedefliyoruz. Bu süreçte Reysaş'ın makine parkında bulunan makineler ile ilgili sorumluluğumuz da aynı şekilde devam ediyor. Kiralama bu işin ayrı bir kolu" dedi.

Tercih; Still

Şu anda operasyonlarında kullanılandıkları makinelerin 3- 4 yaşlarında olduğunu hatırlatan Ahmet Düztepe, kullanım ömürleri bakımından sıkıntılı bir makinelerinin olmadığını, ancak 6 ev 7 yaş üstü olan makinelerini değiştirmeye karar verdiklerinde, makine seçiminde önceliklerinin Still olacağını söyledi. Kendi ihtiyaçları doğrultusunda kullanım ömrünü tamamlamış olan makineleri ikinci el piyasasında değerlendirdiklerini dile getiren Düztepe;  "Bizim belki işimize yaramıyor ama ciddi bir revizyonla sektörün birçok alanında kullanıma devam edilebiliyor. Mesela yakın zamanda 40 adet ikinci el satış yaptık. Bu da müşterilerimizin ve sektörün bize güvendiğini gösteriyor" şeklinde konuştu.

Sektörde çalışan ve kendilerinden hizmet talep eden her firmaya hizmet verebildiklerine dikkat çeken Ahmet Düztepe, bunu yaparken de her marka makine ile çalışmaya hazır olduklarını belirtti.  Ancak bu noktada birkaç önemli kriterin devreye girdiğinin altını çizen Düztepe; sözlerine şöyle devam etti; "Mesela şirketin istediği marka forkliftin, bizim kalite ve servis standartlarına uyması gerekiyor. Aynı şekilde, hizmet vereceğimiz firmanın da kurumsal bir yapıda olmasına dikkat ediyoruz. Bizim en temel hedefimiz, müşteri memnuniyeti. Şu anda kiralama hizmeti veren sayısızca firma var. Ancak bu firmalar arasında gerçekten de başarılı olanlar, müşteriye kriz anında bile hızlı çözüm sunan ve çalışmaların devam etmesini sağlayanlar olur. Bizim de en temel hedefimiz, en zor zamanda bile müşterimize hizmet verebilmek ve işlerinin aksamasını engellemek."

Sözlerine 2016 yılındaki yeni yatırım planlarından bahsederek devam eden Ahmet Düztepe, geçtiğimiz aylarda forklift sektöründe bazı çözülmeler olduğunu belirtti. Emir İstif'in bütün makinelerini ödeme alarak çalıştırdıklarını dile getiren Düztepe, peşin çalıştıklarını ve bu konuda sektörde yaşananlardan dolayı deneyimli olduklarını söyledi. Şu anda piyasada iş bilen ve güçlü firmalara ihtiyaç olduğunun altını çizen Düztepe; "biz de bunun için piyasaya çıktık ve 2017 yılına kadar 25 milyon Euro seviyesinde yatırım planlıyoruz. Bunun yanı sıra proje alımları da yapmak istiyoruz. Yani firmalarla proje bazlı görüşmelerimizi, 2016 yılında arttırmayı ve geliştirmeyi hedefliyoruz. Zaten şimdiden bu alanda görüşmelerimize de başladık. Bu alanda da en temel hedefimiz müşteri memnuniyetini devam ettirmek. Zaten projelerde belli bir adetten sonra devamlı personel de göndermeniz gerekiyor. Bu hem müşteriyi memnun ediyor, hem de makinelerimizin kontrol altında kalmasını sağlıyor. Bakım zamanları, aküler ve benzeri şeyler zamanında kontrol ediliyor. Bunun sonucunda ciddi arıza ve masrafları da azaltmış oluyoruz" dedi.

 

 

 

 


(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-6876172-15', 'auto'); ga('send', 'pageview');