Büyük projelerin firması; Karsan Karadeniz Kimya

Unilever Omo Şantiyesi'nde yaklaşık 5 yıldır hizmet veren  Mete Şirketler Grubu'ndan Karsan Karadeniz Kimya yurt çapında yer aldığı büyük projelerdeki yüksek performansıyla, sektöründe 'ayrıcalıklı' sıfatıyla nitelendirilen bir firma.  Karsan Karadeniz Kimya Depo Kalfası Cuma Doğan'la Konya'da konuşma fırsatı yakaladık.

 

29 yıldır Mete Şirketler  Grubu'ndan Karsan Karadeniz Kimya'da çalıştığının bilgisini veren Doğan, "Burada Unilever'in OMO Fabrikası'nın ana deposunu inşa etmekteyiz. Bu depo Türkiye'nin en büyük akıllı deposu özelliğini taşımasının yanı sıra aynı zamanda Avrupa'nın da en büyük 2.akıllı deposu olacak. Depo raf ve robot sistemlerine sahip. 41mt yüksekliğe ve 12bin m2'lik bir alana sahip. Deponun şu an cephe kaplamaları yapılıyor. Raf ve çatı sistemleri tamamlandı. Daha sonra son kontrollerin de yapılmasıyla, proje Mayıs ayında hizmete hazır hale gelecek" ifadelerini kullandı.

İş güvenliği konusunun günümüzde doğal olarak çok büyük bir öneme sahip olduğunu kaydeden Doğan, "Karsan'da işe başladığım yıllarda yani 29 yıl önce iş güvenliği diye bir olgu yoktu.  Avrupa'da neredeyse 150 yıldır var olan bu olgu, ülkemizde son 10 yılda ancak bilinir oldu. Her şeye rağmen iş güvenliği konusunda gelinen nokta sevindirici. Karsan olarak iş güvenliği ve çevre düzenlemesi konusunda Çalışma Bakanlığı'ndan bir takdir yazısı aldık. Bu da bizi oldukça onurlandırdı" şeklinde konuştu.


(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-6876172-15', 'auto'); ga('send', 'pageview');